„Najlepsi w Podlaskim”

Zakończył się Plebiscyt Gazety Współczesnej „Strażak Roku 2009”. W kategorii „Jednostka Roku 2009” wystartowało 18 jednostek ochotniczych straży pożarnych, co nie przeszkodziło Stawiskom wygrać z ponad 20-to procentową przewagą! Ceremonia wręczenia nagród odbyła się przy okazji obchodzonego przez podlaskich strażaków Narodowego Święta Niepodległości. Ponadto w trakcie uroczystości dla OSP Dzierzbia został przekazany lekki samochód gaśniczy, a dwóch naszych strażaków tj. naczelnik Remigiusz Bikowski oraz jego zastępca Tadeusz Bikowski zostali odznaczeni „Podlaskim Krzyżem Floriańskim”.

OSP Stawiski jest najlepszą jednostką nie tylko w plebiscycie ale również, jak do tej pory,  odnotowała największą liczbę akcji ratowniczych w regionie.

Warto dodać, iż we wrześniu br. jednostka została doposażona w nowy sprzęt ratowniczy – zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro. Zakup sprzętu sfinansowali: Gmina Stawiski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Jesteśmy przekonani, iż sprzęt ten jeszcze bardziej przyczyni się do wzrostu efektywności niesionej przez naszych strażaków pomocy.

Wszystkim, którzy pomogli w zakupie tego cennego sprzętu,

a także tym, którzy oddali swój głos w plebiscycie serdecznie dziękujemy.

Fotografie z ceremonii wręczenia nagród w plebiscycie  zobaczyć można w galerii.